Recent calificată în grupele Ligii Europa, campioana a deschis scorul prin Oancea. Tiraspolenii au rămas în prima repriză cu 10 oameni după eliminarea lui Bayala. Dedov nu a putut transforma un penalty în partea a doua a meciului. Oaspeţii au egalat până la urmă prin Oleg Andronic cu 11 minute înainte de final.

Jairo i-a adus din nou pe gazde în avantaj în minutul 84. În prelungiri, Oancea a închis tabela cu o super execuţie. Zimbru a ajuns pe loc retrogradabil, după eşecul cu Spicul.

„Galben-verzii” au 7 puncte, la fel ca Zaria şi Sfântul Gheorghe. Bălţenii au rămas fără antrenor. Vlad Goian a fost demis după ce Zaria a pierdut cu Dinamo-Auto, scor 0-1. Sfântul Gheorghe a învins pe Speranţa cu 2-1. În fine, Petrocub s-a distrat cu Dacia de care a trecut cu 3-0 şi a urcat pe locul 4.