Fostul fotbalist, în vârstă de 50 de ani, multă vreme alcoolic şi depresiv, a jucat într-un meci al legendelor lui Newcastle, în memoria fostului portar Srnicek, decedat în 2015.

Împotriva echipei din satul natal, Gazza, 50 de ani, a uitat de toate problemele ultimilor ani, cu alcoolul şi depresia, şi a contribuit chiar cu un gol, marcat după pauză, la victoria cu 7-1 a legendelor alb-negrilor, scrie Gazeta Sporturilor.

Fostul internaţional englez n-a jucat însă pe toată durata partidei. În prima parte a fost introdus 15 minute, iar la reluare i s-a acordat încă un sfert de oră. Timp în care a părut că savurează fiecare clipă petrecută pe gazon şi că, aşa cum declara şi în mai, la "Good Morning Britain", este pe drumul cel bun.