Unicul gol al meciului a fost marcat de Schaub în minutul 69. Trebuie menţionat faptul că echipa noastră a evoluat din minutul 55 în 10 oameni, după eliminarea lui Artur Ioniţă, care a primit două cartonaşe galbene. Cu un jucător în plus în teren, echipa oaspete nu a avut probleme în adjudecarea victoriei.

A fost o nouă campanie de calificări care a dezamăgit microbiştii moldoveni. Selecţionata noastră a reuşit să adune numai 2 puncte în 10 meciuri, cele două egaluri fiind consemnate în duelurile cu Georgia.

Deocamdată nu se cunoaşte cine va conduce naţionala în preliminariile pentru Euro 2020, contractul lui Igor Dobrovolski expirând la finalul acestui an. Mai mulţi lideri ai primei reprezentative se gândesc să nu mai dea curs invitaţiilor la naţională din cauza dezamăgirii imense. Este de menţionat că echipa noastră naţională va avea o nouă oportunitate de a ajunge la Euro 2020, prin intermediul Ligii Naţiunilor, competiţie ce va demara în primăvară şi va înlocui meciurile amicale.