Milan - Roma 2-1: Cutrone a dat lovitura în minutul 90+5, din pasa lui Higuain

AC Milan a câștigat in extremis duelul cu AS Roma de pe San Siro. Cutrone a marcat în minutul 90+5 golul de 3 puncte al formației pregătite de Genaro Gattuso.

Milan a câştigat dramatic în faţa Romei şi a pus capăt seriei de trei victorii consecutive reuşite de capitolini pe San Siro. Rossonerii au început în forţă, iar Calabria şi Higuain au fost primii care au trecut pe lângă gol. Bomba lui Suso a anunţat golul lui Kessie, venit cu cinci minute înaintea pauzei, după pasa perfectă a lui Ricardo Rodriguez.

Roma a egalat în minutul 58, prin şutul lui Fazio, fără speranţe pentru Gianluigi Donnarumma. Arbitrajul video i-a negat lui Higuain prima reuşită în tricoul rossonerilor, apoi a refuzat şi golul reuşit de N'Zonzi la cealaltă poartă. În ultimul minut al prelungirilor, Cutrone a declanaşat nebunia pe San Siro din pasa lui Higuain. Milan - Roma s-a încheiat 2-1.