Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 6 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Buiucani: str.Constituției 8, 8/1, Ion Creangă 49/1, Piața Unirii Principatelor 1, 3, Sf.Luchian 1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava: str.Bot Mihai, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

3. Chişinău, sectorul Centru: str.Capricorn 1-15, 2-16, Fecioarei 17A, M.Lermontov 47, Roguleni 1-69, 2-46, Zodiac 1-15, 6-52 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru: str.Costiujeni, Sf.Nicolae, Sf.Dumitru, Sf.Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor str.Sihastrului, Codru - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Budeşti: str.Aron Pumnul, Budeşti, Budeşti Noi, Chişinăului, Drumul Viilor, Ginta Latină, Humuleşti, Ion Creangă, Maria Cibotari, Mesager, Mihai Eminescu, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Varlaam, Plopilor, Romantică, Salcîmilor, Studenţilor, Şcolii, Şoimilor, Toamnei, Traian - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

6. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Tohatin: str.Tohatin 4/4, 9999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

7. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goian: str.Chișinăului, Goian, Ichel, Păcii, Văilor - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor str.Chișinăului, Goian, Ichel, Păcii, Văilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

8. Anenii Noi: or.Anenii Noi: str.Alexei Şciusev, Alexei Şciusev str-la, Chişinăului, Livezilor, N.Berzarin, Nucarilor, Prietenie str-la, Uzinelor str-la, Victoriei, Zoia Kosmodemianskaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene, or.Anenii Noi: str.Artezianschii Per., Artizeanscaea, Zorile - în intervalul de timp 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului , s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric, s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Hîrbovăţ - în intervalul de timp 09:40 - 11:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului, s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor, s.Mereni: str.B.Glavan, D.Cantemir, Izvoarelor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Socoleni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

9. Cahul: s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric, s.Giurgiuleşti: str.Dunaiscaea, Independenţei, Plotnicova, Pogranicinaea, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor, s.Giurgiuleşti: str.Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor, s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor, s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.

10. Cantemir: s.Hănăşeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

11. Călăraşi: str.M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Oricova - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor, s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

12. Călăraşi: str.M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Oricova - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor, s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

13. Căuşeni: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alecu Russo, Anna şi Alexandru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Ion Iachir, Malul Ştirbului, Mihai Eminescu bd., Mihai Kogălniceanu, Mitropolit Varlaam, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 4 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric, str.A.Mateevici, Frunza Nucului, Ion Neculce, str-la 1 Frunza Nucului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor, s.Cîrnățeni, s.Plop-Știubei - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric, s.Săiți - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor, s.Tocuz - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.

14. Cimişlia: s.Codreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric, s.Ecaterinovca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

15. Criuleni: s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Măgdăcești: str.Alecu Russo, Cuza-Vodă, Dimitrie Cantemir, Lev Tolstoi, Măgdăceşti, Mihai Eminescu, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Mitropolit Varlaam, Nicolae Milescu Spătaru, Orhei, Păcii, Tudor Arghezi, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric, s.Măgdăceşti: str.Alexei Mateevici, Burebista, Dacia, Dumitru Matcovschi, Gheorghe Asachi, Ion Inculeţ, Măgdăceşti, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 14:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului, s.Măgdăceşti: str.Eugen Doga, Ion Inculeţ, Măgdăceşti, Nicolae Milescu Spătaru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Arghezi - în intervalul de timp 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului, s.Măgdăceşti: str.Ion Creangă, Ion Soltîs, Măgdăceşti, Mihai Eminescu, Nicolae Milescu Spătaru - în intervalul de timp 13:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului, s.Ustia - în intervalul de timp 08:30 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului, s.Zolonceni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

16. Hînceşti: or.Hînceşti: str.Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Bozienilor şos., Burebista, Cimişliei şos., Ciprian Porumbescu, Cosmonavtov, Dobreni, Dragoş Vodă, Ion Soltîs, Iscra, Izvoarelor, Miciurin, Mihail Frunze, Mihalcea Hîncu, Mircea cel Bătrîn, Nicolae Iorga, Nicolae Testemiţeanu, Octeabriscaea, Păcii, Sergiu Caşu, Ştefan Vodă, Tamara Ciobanu, Vasile Lupu, s.Bozieni - în intervalul de timp 09:30 - 17:00, conectarea clienţilor noi, or.Hînceşti: str.Chişinăului, Columna, Ion Luca Caragiale, Mărţişor, Nicolae Milescu Spătaru - în intervalul de timp 09:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului, s.Bălceana, s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Ciuciuleni, s.Drăgușenii Noi, s.Horodca - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Sărata Mereșeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

17. Ialoveni: s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor, s.Condrița - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric, s.Ulmu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor, s.Ulmu - în intervalul de timp 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.

18. Leova: or.Leova: str.Alexandru cel Bun, Cahului, Independenţei, Lev Tolstoi, Mihai Eminescu - în intervalul de timp 08:00 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului, s.Borogani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

19. Nisporeni or.Nisporeni: str.Grigore Adam, Horelor, Nîrnovei, Viilor, 1 Mai - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.

20. Orhei: str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Biești - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Cișmea - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor, s.Jora de Mijloc - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

21. Străşeni: s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi, s.Făgureni - în intervalul de timp 09:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului, s.Lozova: str.Acad.I.Grosul, Dumbrăviţa, Grigore Vieru, Prieteniei, s.Lozovo, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor, s.Scoreni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor, s.Zubreşti: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Dimitrie Cantemir, Drumul Chişinaului, Mihai Eminescu, Serghei Lazo, Subrea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zubrea, Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

22. Ştefan Vodă: str.Alexandru cel Bun, Libertății, Livezilor, Molodejnaia, Păcii, Suvorov, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Copceac: Benderscaea str-la, Dzerjinscogo, Lesnaea, Livezilor, Octeabriscaea, Severnaea, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Olănești: str.A.Donici, Comsomoliscaia, Ion Creangă, N.Testemițeanu, Renașterii, Ștefan cel Mare, Tinereții, Victoriei 83 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru conectarea clienţilor noi, s.Purcari: str.Dimitrie Cantemir, Eliberatorilor, Maxim Gorki, Purcari, Serghei Lazo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric, s.Purcari: str.Maxim Gorki, Purcari - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA, s.Semionovca - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

23. Taraclia: s.Roşiţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor, s.Sofievca: str.Timoşenco - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.

24. Teleneşti: s.Căzăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric, s.Chiţcanii Vechi - în intervalul de timp 09:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.

Pentru informaţii suplimentare, puteţi suna la 022-43-11-11.