Sursa foto: digisport.ro

Napoli a trecut de Juve cu un gol în minutul 90: Final încins de campionat în Italia

Koulibaly i-a adus victoria lui Napoli în minutul 90 al derby-ului de la Torino şi lupta pentru titlu în Italia a explodat.

Juventus a ratat prima ocazie a meciului după 17 minute, când Pjanic a nimerit bara. În replică, Buffon a scos de sub transversală o minge trimisă de Mario Rui.

În repriza secundă, portarul campioanei a mai avut o intervenţie la execuţia lui Zielinski până la reuşita lui Koulibaly. După 1-0 pe terenul lui Juve, Napoli s-a apropiat la doar un punct de marea rivală, cu patru etape înainte de final.

Runda următoare, Juventus are derby la Inter, iar echipa de lângă Veyuviu joacă în deplasare cu Fiorentina.