Deconectările de la curentul electric sunt preconizate în intervalele de timp indicate mai jos:

Chişinău, sectorul Botanica:

str.Cetatea Albă 2-20, 11-15, Dimineții 2-46, 27-73, Liuba Dumitriu 12, 35/1, Dorobanți 1-23, 2-8, Muncești 53, 94-104, 160, Plaiului 9, 9A, 9/2, Scutari 2-10, 3-11 - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene str.Grădina Botanica 19, Muncești 121, 350, 350A, 9001, 9002, 9003, Pădurii 8, Sarmizegetusa 90 - în intervalul de timp între 09:25 - 16:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric str.Grădinilor 58 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Chişinău, sectorul Botanica, s.Braila:

str.Bujorilor, Livezilor, Mitropolit Petru Movilă, Renaşterii, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Columna 114-126, 132-138, 127-133, Maria Cibotari 26-28, 57-61, Mitr.Bănulescu Bodoni 47, 51, 53, 999, 9004, 9999, Mitr.Dosoftei 106, 110, Sfatul Țării 30, Tricolorului 35, 37, 38 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA str.Ștefan Neaga 16-38, 17-37, Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str.Sf.Gheorghe, Trușeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

Chişinău, sectorul Centru:

str.A.Pușkin 33, 42, 999, 9001, Alexandru cel Bun 69, 96, Columna 102-110, 999, 9999, E.Doga 2, 4/1, Mitr.Bănulescu Bodoni 22, Piața Marii Adunări Naționale 1, Ștefan cel Mare 9999 - în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric str.Armenească 48, 51, 51A, 53, 54, Mitr.Varlaam 63, 65, Ștefan cel Mare 124A, V.Alecsandri 78 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Acad.S.Rădăuțanu 56-104, Bucovinei 7, 1/2, str-la 1 Olga Vrabie 2, 4, 5, Primar Gh.Pintea 100-120, 185-217, 9999, str-la Gh.Pintea 219 - în intervalul de timp între 12:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric str.Iazului 13 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Anenii Noi:

s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Ţînţăreni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.

Cahul:

Cahul casnici nu-s - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Brînza: str.Octombrie, Octeabriscaea str-la, 28 Iunie - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Crihana Veche - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Larga Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

Cantemir:

s.Porumbeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

Comrat (UTA Găgăuzia):

str.Alexandr Puşkin, Dostoevski, Gavrilov, Sofia Kovalevskaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor or.Ceadîr-Lunga: str.Ivan Turghenev, Ivan Turghenev str-la - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Dezghingea: str.Comsomoliscaea, Iurie Gagarin, Lenin, Macarenco, Macarenco str-la, Mendeleev, Mendeleev str-la, Meresiev, Meresiev str-la, Micoeana, Odesscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Tomai: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

Călăraşi:

str.M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Bravicea - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Dereneu, s.Bularda - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

Căuşeni:

str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alecu Russo, Anna şi Alexandru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Ion Iachir, Malul Ştirbului, Mihai Eminescu bd., Mihai Kogălniceanu, Mitropolit Varlaam, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 4 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric str.Ciocana, Ciocana Mică, Dragoș Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Ciufleşti - parţial în intervalul de timp între 15:30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Cîrnățeni, s.Plop-Știubei - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Tocuz - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.

Cimişlia:

s.Gura Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

Criuleni:

str 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Oxentea - în intervalul de timp 09:15 - 12:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului s.Oxentea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Zolonceni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

Hânceşti:

s.Bălceana: str. 31 August 1989, Bălceana, Copiilor, Ion Creangă, Lapuşniţa, Mihai Eminescu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, s.Negrea: str.Decebal, Mihai Viteazul, Negrea, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Buțeni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Sărata Mereșeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

Ialoveni:

or.Ialoveni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Andrei Vartic, Braşov, Brăila, Cireşilor, Constantin Negruzzi, Constanţa, Grigore Vieru, Merilor, Mioriţa, Moldova, Nicolae Bălcescu, Nucarilor, Poeniţa, Spicului, Suciava, Timişoara, Traian, Trandafirilor, Izvoraș - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Moldova, V.Crăsescu, 1 Mai - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru conectarea noului consumator or.Ialoveni: str.Chersăcelului, Codru, Entuziaştilor, Fructelor, Grădinilor, Tricolorului, Voluntarilor - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru conectarea noului consumator s.Condrița - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Costești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Pojăreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

Leova:

s.Tigheci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Nisporeni:

s.Bursuc - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

Orhei:

str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Biești - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Mălăiești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.

Străşeni:

or.Străşeni: str.Elena Alistar, Vasile Lupu - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Ciobanca - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului s.Cojuşna: str.Cîmpiilor, Mihai Viteazul, Nicolae Milescu Spătaru, Primăvarii, s.Cojuşna, Sireţcaea, Sîreţului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Lupu, Victoriei - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului s.Gălești - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Scoreni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

Ştefan Vodă:

s.Brezoaia: str.Comsomoliscaia, Jîrnovaia, Lenin, Molodejnaia, Nadrecinaia - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Carahasani: str.Ciapaev, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Molodejnaea, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Cioburciu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Copceac: str.Grigore Cotovschi, Lenin, 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.

Taraclia:

str.Dimitrov, Donskoi, Lenin, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Novosiolovca: str.Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Roşiţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Samurza: str.Chirov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Valea Perjei: str.Iurie Gagarin, Lenin, Molotcova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.