Sursa foto: marca.com

Meci întrerupt în Spania, după ce o femeie arbitru a fost lovită de un obiect aruncat din tribune

Incidente incredibile s-au petrecut în a 36-a etapă din liga a doua din Spania. Meciul Tenerife – Huesca a fost oprit în minutul 84, la scorul de 2-4.

Tuşierul Guadalupe Porras a fost lovit de un obiect aruncat de fanii echipei din Tenerife, enervaţi de deciziile arbitrului de centru Diaz De Mera.

Imediat după ce a văzut ce s-a întâmplat cu asistenta, Diaz De Mera a oprit meciul şi a plecat la vestiare alături de cei doi tușieri, în timp ce jucătorii ambelor echipe au rămas pe teren și au plimbat mingea de la unul la altul. Cu toate ca Poliţia a intervenit prompt şi a intrat pe teren, partida a fost reluată după 15 minute.